دبیر ستاد کشوری طرح تحول نظام سلامت در شیراز تاکید کرد
با سرلوحه کردن دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت آن را با جدیت استمرار ببخشیم

11 مهر 1394

این نشست با حضور تیم مدیران ارشد معاونت درمان وزارت بهداشت و روسا و معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی شیراز، بوشهر، هرمزگان، فسا، یاسوج، جهرم، بندرعباس، لار و گراش، در مجتمع ولایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزاری گردید.

دکتر محمد آقاجانی، معاون درمان وزیر بهداشت در این نشست ضمن تسلیت حادثه منا، ابراز امیدواری کرد این نشست بتواند گام موثری در حل مشکلات مردم داشته باشد و گفت: 16اجلاس درسطح ملی برای تبادل نظر در خصوص مسایل اساسی حوزه درمان کشور برگزار شده، اما نشست های قطب های دانشگاهی نیز می تواند بسیار مفید و موثر باشد.

وی با بیان اینکه خلاقیت ها و ابتکاراتی که در نشست قطب های دانشگاهی مطرح می شود قابل توجه است، اظهار داشت:در سال 93یکی از طرح های مهم دولت، تحول نظام سلامت بود که اهمیت آن در سال 94نیز استمرار یافت.

دکتر آقاجانی با تاکید بر به کار بستن تمام توان دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای به جلو بردن این طرح و بسته های خدمتی آن، تصریح کرد:اقداماتی مانند اینکه مردم هم اکنون برای خرید دارو و تجهیزات پزشکی نیاز به خروج از بیمارستان ها ندارند، کاهش هزینه های درمانی و رایگان شدن زایمان طبیعی، در این طرح مورد توجه قرار گرفت که همه در راستای منافع مردم بوده است.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: طرح تحول نظام سلامت، طرح اجتماعی مهم دولت است که با توجه ویژه ای که در کشور به آن شده است، باید با کمک هم، با جدیت و تلاش آن را به پیش ببریم.

وی بهسازی و تکمیل اورژانس های کشور، ایجاد ICUهای جدید، ساخت پلی کلینیک های جدید، بلوک های زایمانی جدید و بهسازی بلوک های موجود، ایجاد بخش های سرطانی را از جمله مواردی عنوان کرد که در سطح کشوری با حضور روسای دانشگاه های علوم پزشکی بررسی شده و در حال پیگیری است.

دکتر آقاجانی، با اعلام خبر به روزرسانی شاخص های این طرح، استفاده از همکاری بخش خصوصی را از دیگر برنامه های پیش رو برشمرد که بسته هایی نیز برای آن پیش بینی شده است و در آیند ابلاغ می گردد.

افزایش دسترسی مردم به خدمات درمانی در اقصی نقاط کشور در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت، از دیگر تاکیدات معاون درمان وزیر بهداشت بود که چگونگی اجرای آن مورد بررسی قرار گرفت.


کلمات کلیدی:
تحول     نظام     سلامت     در     شیراز    
تعداد بازدید:   ۱۰

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >