دکتر کشمیری:كاهش چشمگير دریافت های نامتعارف( زيرميزي ها) در استان محسوس است.

3 دی 1393
در نشست کمیته استانی نظارت بر تعرفه ها راجع به شکایات ثبت شده در سامانه1690 تصمیم گیری شد.

این جلسه  در اول دی ماه93 در معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور قائم مقام رئیس دانشگاه،معاون درمان دانشگاه،مدیرکل بیمه سلامت استان، دادستان نظام پزشکی،رئیس اداره نظارت بر درمان،نماینده سازمان نظام پزشکی و مسئول دبیرخانه طرح تحول نظام سلامت برگزار شد.
در ابتدا دکتر کشمیری در خصوص کاهش چشمگیر دریافت های نامتعارف پزشکان در استان صحبت فرمود.همچنین ایشان  در حمایت از مردم در این راستا تاکید داشت.
درادامه نماينده سازمان نظام پزشكي اشاره داشتند كه 9مورد در سامانه ثبت شده است كه 8مورد آن مرتبط نبوده و فقط يك مورد ثبت شده در سامانه1690 تخلف محسوب می شود .درخصوص فرد خاطی مقرر شد در همین جلسه تصمیم گیری شود. در ادامه دادستان محترم درخصوص شرايط احراز جرم و كيفر خواست صحبت نمود. آقاي دكتر رمضاني مدیر کل بیمه سلامت استان از زحمات دانشگاه و قاطعيت دانشگاه در برخورد با متخلفان تقدير کرد.  ايشان نیز  اشاره داشتند که  از تاريخ 15/8/ 93  هيچ گزارش از پرداخت هاي نامتعارف به پزشكان توسط كارشناسان بيمه گزارش نشده است . ايشان بر راسخ بودن مسئولين و متوليان امر در برخورد با پزشكان خاطي و همچنین راههای مختلف دریافت های نامتعارف  توسط پزشكان از بيماران  ولزوم پيگيري از ساير بيمارستانها غير دانشگاهی و عدم اكتفا به بازديد هاي صرفاً دانشگاهي تاكيد داشت.
در ادامه دكتر عزيزنژاد قائم مقام ریاست دانشگاه تاكيد بر اين نكته داشتند که  طرح در حساسترين زمان خود می باشد و اين همدلي مابين  کمیته در برخورد جدی با متخلفان قابل تحسين است.تاكيد دكتر رمضاني مبني بر اجراي تعرفه پيش بيني شده در بيمارستانهاي غير دانشگاهي ديگر و پلی کلینیک های مشابه ، با توجه به اينكه در حال حاضر تعرفه مصوب بخش خصوصي رعايت نمي گرد د ازدیگر موضوعاتی بود که صحبت شد.

کلمات کلیدی:
کمیته     استانی     نظارت     بر     تعرفه     ها    
   
تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >