۳۲ تخت ویژه بیمارستانی در شهرهای استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

10 شهريور 1394
دکتر علیرضا رئیسی ظهر یکشنبه در نشست هم‌اندیشی طرح تحول سلامت در استان بوشهر اظهار داشت: دولت تدبیر و امید تلاش‌های ویژه‌ای را برای بهبود وضعیت سلامت در کشور داشته است و در این راستا طرح تحول نظام سلامت اجرا شد.

 

وی کاهش هزینه های درمانی از جیب مردم را به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای این طرح عنوان کرد و ادامه داد: حفاظت مالی شهروندان در برابر هزینه‌های سلامت یکی ازمهمتری اهداف اجرای طرح تحول نظام سلامت است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به کاهش بیش از هفت درصدی عمل سزارین در استان بوشهر، خاطرنشان کرد: ترویج زایمان طبیعی از برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت بود که شاهد افزایش زایمان‌های طبیعی هستیم.
وی ماندگاری پزشکان در مناطق محروم را به عنوان یکی از مهمترین دغدغه‌ها خواند وافزود: ۶3 پزشک متخصص طی سال گذشته در سراسر استان جذب شد و ماهانه بصورت میانگین۳۰۰ پزشک از بسته حمایت از ماندگاری پزشکان استفاده می‌کنند.
رئیسی ارائه خدمات درمانی به موقع را به عنوان یکی از مهمترین مزایای بسته حضور پزشکان متخصص مقیم در بیمارستان‌ها عنوان کرد و گفت: ماندگاری پزشکان در مناطق محروم نیازمند همکاری همگانی است.
وی توسعه درمانگاه‌های تخصصی را به عنوان یکی دیگر از اولویت‌های استان در حوزه سلامت عنوان کرد و ادامه داد: امسال در شهرهای کنگان، گناوه، بوشهر و برازجان ۳۲ تخت ویژه شامل «ای‌سی‌یو»، «ان‌آی‌سی‌یو» و «پی‌آی‌سی‌یو» راه‌اندازی می‌شود.

کلمات کلیدی:
نشست     هم‌اندیشی     طرح     تحول        
تعداد بازدید:   ۲۵۸

چاپ خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >